إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا 84 الكهف

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با «سبب»:

1393/12/27

تحقق سند چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ به مدیریت جهادی نیاز دارد

مهمان علاءالدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب، دهه پیشرفت و عدالت نام‌گذاری شده است، گفت:‌ برای رسیدن به پیشرفت و توسعه در این دهه و برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ نیازمند تداوم و استمرار مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور هستیم.

 

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «سبب» با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۳ به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: این شعار، شعاری است که در آغاز سال ۹۳ عنوان شد ولی در واقع دستورالعمل راهبردی برای دهه چهارم انقلاب است.

وی با اشاره به نام‌گذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت، خاطر نشان کرد: یکی از ضرورت‌های توسعه و پیشرفت کشورمان در دهه‌ای که به نام پیشرفت و عدالت نام گرفته، مدیریت جهادی است و البته عزم ملی هم در این زمینه نیاز است.

بروجردی همچنین افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه غرب که به ما تحمیل شده است و با توجه به شرایط کشور در حال حاضر، اتخاذ رویکرد مدیریت جهادی به ویژه در عرصه‌های اقتصادی ضرورت دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در مورد تحقق مدیریت جهادی در سال ۹۳، اظهار داشت: من فکر می‌کنم از آن‌جایی که این مسئله، موضوعی درازمدت است نباید انتظار داشت که این رویکرد به طور کامل در سالی که گذشت محقق شده باشد. شعار سال ۹۳، دستورالعملی بود که بخش کمی از آن در سال ۹۳ محقق شد و حتماً به کار بلندمدت نیاز دارد.

وی ادامه داد: در واقع مدیریت جهادی باید دستورالعملی دائمی باشد و با توجه به چشم‌انداز ۱۴۰۴ و همچنین سیاست‌های اقتصادی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی، باید رویکرد مدیریت جهادی به طور مداوم در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت‌های فرهنگی کشور در حال حاضر، تأکید کرد: ما با توجه به شرایط امروز و در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن نیازمند استمرار مدیریت جهادی هستیم.

بروجردی با بیان اینکه مدیریت جهادی، مدیریتی فراتر از یک وضعیت عادی است، یادآور شد: وقتی که عنوان می‌کنیم مورد تهاجم فرهنگی هستیم و مقام معظم رهبری از آن به عنوان ناتوی فرهنگی یاد کردند و همچنین با توجه به جنگ اقتصادی که کشورهای غربی به ملت ما تحمیل کردند بنابراین شرایط ویژه‌ای بر کشور حاکم است.

وی همچنین با اشاره به ریشه مدیریت جهادی در سال‌های نخست انقلاب، گفت: در دوران دفاع مقدس، کشور با جنگ سخت مواجه بود و امروز جنگ نرم را در پیش داریم. این جنگ در عرصه فرهنگ و اقتصاد است و از این روی ما نیازمند مدیریت جهادی برای مقابله با آن هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان و در ارزیابی موفقیت دستگاه‌های کشور در تحقق مدیریت جهادی اظهار داشت: به نظر می‌رسد در سالی که گذشت حوزه بهداشت و درمان بیشتر از دیگر حوزه‌ها در تحقق مدیریت جهادی به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد.

تعداد دیدگاه ها0