إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا 84 الكهف

ابراهیم آقامحمدی در گفت‌وگو با «سبب»:

1393/12/25

مدیریت جهادی شعاری برای یک سال نیست

مهمان ابراهیم آقامحمدی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مدیریت جهادی شعاری برای یک سال نیست، اظهار داشت: موفقیت ما در بحث توسعه، اشتغال و تولید به تحقق مدیریت جهادی بستگی دارد که اگر به آن عمل نکنیم قطعاً در کارها ناموفق نمی‌شویم.

 

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «سبب» گفت:‌ علی‌رغم اینکه یکی از مؤلفه‌های نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ مدیریت جهادی بود، اما اقدام جدی در راستای مدیریت جهادی دیده نشد.

وی افزود: نه در بعد اقتصادی و نه در بعد فرهنگی اقدام قابل ملاحظه‌ای که نمود مدیریت جهادی باشد، در عملکرد مسئولان دیده نشد. البته همایش‌های متعددی برگزار شد و حرف‌های زیادی زده شده، اما حرف‌ها بیشتر از عمل بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح مؤلفه‌های مدیریت جهادی، اظهار داشت: مدیریت جهادی، مدیریتی بی‌توقع است که خودباوری در آن وجود دارد تا بتوانیم از تمام توان جمعی و تمام امکانات جهت پیشبرد اهدافمان استفاده کنیم

آقامحمدی ادامه داد: وقتی به عملکرد نگاه می‌کنیم همان شیوه معمول و روزمره را دنبال کردیم. در واقع تغییری در شیوه عملکردی مسئولان در سالی که به نام مدیریت جهادی لقب گرفته بود، دیده نشد.

این نماینده مجلس در ارزیابی تحقق مدیریت جهادی در عرصه‌های مختلف کشور اظهار داشت: ظرفیت‌هایی که در بخش صنعت، معدن و کشاورزی و گردشگری وجود داشت، از سوی مسئولان کشور مورد استفاده کامل قرار نگرفت.

وی افزود: البته در بخش بهداشت و درمان تا اندازه‌ای نگاه مدیریت جهادی اعمال شد که نتایج آن را می‌توان بیشتر در بخش درمان مشاهده کرد، البته برخی ایرادات از سوی کارشناسان به طرح تحول سلامت وارده شده که باید برطرف شود و امیدواریم که همین رویکرد در وزارت بهداشت و درمان تداوم پیدا کند.

آقامحمدی در ادامه به بررسی عملکرد دستگاه مقننه در زمینه تحقق مدیریت جهادی پرداخت و خاطرنشان کرد: مجلس وظیفه اصلی‌اش قانون‌گذاری است که امسال در راستای بستر مدیریت جهادی قانون رفع موانع تولید برای اقتصاد مقاومتی از سوی نمایندگان تصویب شد، همچنین کمیسیون اقتصاد مقاومتی در مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرد که می‌تواند گام‌هایی در راستای تحقق مدیریت جهادی تلقی شود.

نماینده مردم خرم‌آباد همچنین یادآور شد: در حال حاضر الفبای مدیریت جهادی در مجلس شروع شده است اما اینکه متن تولیدشده از این الفبا چقدر خوب باشد، نیازمند گذر زمان است تا ببینیم در آینده چگونه پیش می‌رود.

وی همچنین اضافه کرد: مجلس کارهای خوبی را شروع کرده است اما باید دید محصول اقدامات مجلس چگونه خواهد شد چرا که وظیفه دیگر مجلس، بعد نظارتی است که باید بر قوانین نظارت داشته باشد تا در راستای مدیریت جهادی اجرا شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مدیریت جهادی شعاری برای یک سال نیست، اظهار داشت: موفقیت ما در بحث توسعه، اشتغال و تولید به تحقق مدیریت جهادی بستگی دارد و اگر این نگاه فقط برای یک سال باشد فاجعه به دنبال خواهد داشت در حالی که مدیریت جهادی برنامه ما در همه سطوح است که اگر به آن عمل نکنیم قطعاً در کارها ناموفق نمی‌شویم.

 

تعداد دیدگاه ها0