إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا 84 الكهف

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با «سبب»:

1393/12/24

مدیریت جهادی الگویی برای همه سال‌ها است

مهمان حسین کنعانی مقدم

دبیر کل حزب سبز و عضو جبهه ایستادگی

 دبیر کل حزب سبز با بیان اینکه مدیریت جهادی در سال ۹۳ به طور کامل محقق نشد، گفت:‌ برای مقاوم کردن اقتصاد در برابر تهدیدها و تحریم‌ها نیازمند آن هستیم که رویکرد مدیریت جهادی را در همه سال‌ها با تلاشی مضاعف ادامه دهیم.

 

حسین کنعانی مقدم دبیر کل حزب سبز و عضو جبهه ایستادگی در گفت‌وگو با «سبب» با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی که ما شاهد تحولی جهادی در عرصه اقتصاد باشیم، از نظر بحث تحریم‌ها و توجه دولت به مذاکرات ۵+۱، آن‌گونه که انتظار می‌رفت ما تحرک جدی در این زمینه ندیدیم و عملاً همان روند گذشته دنبال می‌شد.

وی افزود: اگر چه دولت سعی و تلاش خودش را داشت که بتواند در این زمینه اقداماتی را انجام دهد اما نتوانست با رویکرد مدیریت جهادی، دستیابی به اقتصاد مقاومتی را محقق کند.

این عضو جبهه ایستادگی با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی در شرایط امروز کشور، خاطر نشان کرد: اگر ما می‌توانستیم در بحث اقتصاد مقاومتی با حضور نیروهای جهادی و با تفکر مدیریت جهادی تحریم‌ها را بی‌اثر کنیم، حالا در مذاکرات هسته‌ای، آمریکایی‌ها نمی‌توانستند بحث تحریم‌ها را به عنوان یک امتیاز و نقطه محوری مورد توجه قرار بدهند و ایران را در مذاکرات تحت فشار قرار دهند.

کنعانی مقدم با بیان اینکه در مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۵+۱ بحث رفع تحریم‌ها یکی از محورهای اصلی برای مذاکره است، تأکید کرد: بی‌اثر کردن تحریم‌ها از طریق مدیریت جهادی می‌توانست برگه برنده‌ای در مذاکرات باشد اما به نظر می‌رسد که در این زمینه ما نتوانستیم موفقیت‌هایی به دست آوریم.

دبیر کل حزب سبز همچنین با اشاره به پایان یافتن سال ۹۳ و با نگاه به شعار این سال، یادآور شد:‌ عموماً شعارهایی که مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال مطرح می‌کنند، به عنوان مباحث زیرساختی است و شاید در سال‌های بعد بتوانیم آن‌ها را محقق ببینیم بنابراین شعار سال تمام‌شده نیست و باید در سال‌های آینده نیز چراغ راه مسئولان کشور باشد.

وی اضافه کرد: مباحث مطرح‌شده در نام‌گذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری، محوری و زیربنایی است و این‌گونه نیست که فقط برای یک سال به آن توجه کنیم بلکه در سال‌های آینده نیز باید رویکرد مدیریت جهادی را در تمام سطوح مدیریتی کشور ادامه بدهیم.

کنعانی مقدم با بیان اینکه ما همواره نیازمندیم در مقابله با تهدیدها و تحریم‌ها، اقتصادمان را مقاوم کنیم، خاطرنشان کرد: به این دلیل رویکرد مدیریت جهادی شعاری یک‌ساله نیست بلکه الگویی اقتصادی برای همه سال‌ها است که ما باید برای تحقق آن تلاش‌های مضاعفی را انجام بدهیم.

 

تعداد دیدگاه ها0