إِنَّا مَكَّنَّا لَهُ فِي الْأَرْضِ وَآتَيْنَاهُ مِن كُلِّ شَيْءٍ سَبَبًا 84 الكهف

مدیریت جهادی

1393/12/25

مدیریت جهادی

عنوان کتاب : مدیریت جهادی
نویسنده : مسعود پیرمرادیان
تعداد صفحه : 120
ناشر : دفتر نشر معارف

کار جهادی برای خداست، و در پیشگاه خداوند نیز نیت و توجه به کار اهمیت دارد نه پست و مقام و جایگاه‌های اعتباری دنیا، فرض کنیم که رهبر عزیز انقلاب، کاری هر چند کوچک را بر عهده ما بگذارند. ما با چه شور و شوق و توجهی آن کار را انجام می‌دهیم. 

کتاب مدیریت جهادی از «مقدمه، چرا مدیریت جهادی، یک گام بالاتر، مدیریت الهی و اسلامی یعنی مدیریتی جهادی، تعریف مدیریت جهادی، ویژگی‌‌های کار جهادی، ارکان مدیریت جهادی و وضع کنونی مدیریت کشور و فاصله آن تا مدیریت جهادی» جمع‌آوری شده است. 

نویسنده در رابطه با مدیریت الهی و اسلامی یعنی مدیریتی جهادی، نوشته است: «در دنیای مادی‌گرای غرب، مدیریت برای کسب سود و قدرت به نفع طبقات مرفه است. در مکتب اسلام، مدیریت جهادی برای رشد توأمان معنوی و مادی مردم و آبادانی دنیا و آخرت آن‌هاست و تلاش‌گران و مدیران جهادی هدفی جز کسب رضایت الهی در پرتو خدمت به انسان‌ها و جامعه ندارند.»   

از دیگر عناوین این کتاب «تفاوت‌های مدیریت جهادی و مدیریت غیرجهادی، ویژگی‌های مدیریت جهادی، ویژگی‌های مدیر جهادی، الگوهایی از مدیران جهادی و آسیب‌ها و تهدیدهای پیش روی مدیریت جهادی» است. 

نگارنده در این کتاب ویژگی‌های مدیر جهادی را اینگونه آورده است: «قبول مسؤولیت به عنوان تکلیفی الهی، پرهیزگاری و پرورش معنوی، هم تعهد و هم تخصص، آمادگی جسمی و روحی، هرچه رئیس‌تر مسؤول‌تر، شجاعت، پیشگامی مدیر در کارها، بصیرت و خودآگاهی، توکل، دشمن‌شناسی، رویکرد بومی و داخلی، خودباوری آری خودشیفتگی خیر، عزت نفس آری خودبزرگ‌بینی و عجب و غرور خیر، پرهیز از خودرأیی، انس با مطالعه، آخرت‌گرایی ‌واژه‌ای در برابر دنیاطلبی، قلیل المعونه و کثیرالقوةبودن و اخلاص در کار، از ویژگی‌های مدیر جهادی است.»

گفتنی است،‌ کتاب میریت جهادی نوشته مسعود پیرمرادیان به همت دفتر نشر معارف در 120 صفحه با تیراژ 13000 نسخه و به قیمت 5000 تومان به زیور چاپ آراسته شده است./992/ن602/ق

برچسب ها :
تعداد دیدگاه ها0